zabieg Body Jet

Estemedia.pl o zabiegu Body Jet

Zamiast brutalnej ingerencji mechanicznej, komórki tłuszczowe są wymywane przez strumień wody a miast pełnej narkozy pacjent otrzymuje jedynie znieczulenie miejscowe, by bezpośrednio po zabiegu samodzielnie opuścić klinikę. Czy Body Jet można nazwać zabiegiem „lunchowym”? Na łamach portalu Estemedia.pl, pośród licznych publikacji na temat zabiegu, ukazał się właśnie wywiad z doktorem Jakubem Brągoszewskim – jednym z pierwszych w Polsce lekarzy na co dzień wykonujących nowatorską liposukcję w warszawskiej Klinice SkinClinic .

injectingNa pytanie, co sprawia, że wykorzystana w zabiegu metoda WAL (tzn. Water-jet Assisted Liposuction, czyli liposukcja z wykorzystaniem silnego strumienia wody) uznawana jest za mniej inwazyjną, lekarz odpowiada: „Właśnie to, że używany jest łagodny strumień wody, który „wypłukuje” komórki tłuszczowe, a nie mechanicznie je „wyrywa”. Nie jest to więc tak brutalne jak w przypadku tradycyjnej liposukcji.” Body Jet dedykowany jest osobom, które mają miejscowe nagromadzenie tłuszczu trudnego do usunięcia innymi metodami – są to najczęściej: talia, brzuch, boczki, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud, ramiona. Wskutek nowej technologii, w przeciwieństwie do tradycyjnej wersji liposukcji, w Body Jet nienaruszone pozostają nerwy i naczynia krwionośne, a jakość odessanych komórek tłuszczowych jest tak dobra, że stwarza atrakcyjną możliwość ich reimplantacji (tj. przeszczepu w wybrane miejsce wymagające uzupełnienia, np. piersi, pośladki, usta). Co ciekawe, obie czynności, tj. odessanie tłuszczu i reimplantację, wykonuje się podczas tego samego zabiegu. Ta możliwość zdaniem Brągoszewskiego świadczy o jednej z największych innowacyjności Body Jet. „Do tej pory dokonywano przeszczepów w sposób bardziej inwazyjny! Tłuszcz mający służyć do przeszczepu odsysano wpierw mechanicznie. Jednak wtedy komórki te były w dużym stopniu zniszczone i wymagały dodatkowego opracowania. W związku z tym efekty były gorsze, a powikłania występowały częściej. W wypadku BODY JET tkankę tłuszczową można od razu, bezpośrednio specjalną kaniulą podać do piersi czy pośladków.” – mówi w wywiadzie.

Nowatorska również jest w zabiegu procedura podania znieczulenia o czym wspomina Brągoszewski, a co szczegółowo wyjaśnione zostało w jednym z artykułów opublikowanych na portalu (patrz: „Body Jet, nowy wymiar liposukcji”). „Po raz pierwszy powiązano ze sobą proces infiltracji i odsysania tłuszczu z jednoczesnym podawaniem znieczulenia miejscowego. Strumień, który służy do uwolnienia komórek tłuszczowych i późniejszego ich wypłukania, zawiera specjalnie dobraną kombinację środków znieczulających oraz obkurczających naczynia krwionośne.” – czytamy w artykule – „Pierwszy etap to proces pre-infiltracji, który skutkuje szybkim znieczuleniem i zwężeniem naczyń w rejonie poddanym zabiegowi. „Płyn płuczący” stosowany w odsysaniu, czyli drugim etapie sesji Body Jet, także zawiera odpowiednie leki, aby nasilić i utrwalić efekt przeciwbólowy i utrzymać taki stan także po zabiegu. Zaawansowany system znieczulenia miejscowego, polegający na podawaniu i szybkim odprowadzaniu płynu, z jednej strony zwiększa bezpieczeństwo pacjenta, a z drugiej stwarza lekarzowi zdecydowanie lepsze warunki do precyzyjnego modelowania. Ponadto, płyn ze środkami znieczulającymi nie kumuluje się w organizmie i nie wystawia go na ich zbyt długie oddziaływanie, a także nie powoduje obrzęków w obszarze operowanym, które utrudniają lekarzowi ocenę modelowanego obszaru.”

Doktor Brągoszewski przestrzega jednak przed traktowaniem liposukcji Body Jet jak zabiegu w przerwie na lunch. – „Owszem, z kliniki wychodzimy o własnych siłach, ale nie jest to zabieg, na który możemy „wpaść w przerwie na kawę”. Zwykle na dojście do siebie potrzeba ok. 2-3 dni. Z tego powodu warto wybrać taki termin, żeby mieć później owe 2-3 dni wolne od pracy (np. piątek) – po to m. in., by móc odpocząć i na spokojnie wrócić do normalnych zajęć.” Zaznacza też, że nie każdy pacjent kwalifikuje się do zabiegu: „Przed samym zabiegiem należy wykonać badania krwi – w celu wykluczenia stanu zapalnego toczącego się w organizmie czy niedokrwistości, które stanowią przeciwwskazanie. Należy również wykonać badania w kierunku krzepliwości krwi. Oprócz tego zrobić badania w kierunku wydolności wątroby oraz badania układu moczowego. Trzeba bezwzględnie wykluczyć zachorowanie na zapalenie wątroby typu B czy C. Pacjent powinien poinformować lekarza o lekach, jakie przyjmuje, bo np. w przypadku środków antykoncepcyjnych powinno się zastosować preparaty obniżające krzepliwość krwi. Jeżeli pacjent przejdzie wszystkie badania pozytywne – wówczas dopiero można wyznaczyć termin zabiegu.” Tego typu informacje i wskazania są jednakże przekazywane szczegółowo podczas pierwszej konsultacji lekarskiej.

Dla wszystkich zainteresowanych poważnie zabiegiem Body Jet portal Estemedia.pl przygotował niespodziankę: pierwszych 5 osób, które w dniu 1 września br. (tj. wtorek) w godzinach od 9.30 do 10.00 zadzwonią na nr 663 401 010 i powołają się na Estemedia.pl – otrzyma 5%-owy upust na cenę zabiegu wykonanego przez ww. lekarza w warszawskiej Klinice SkinClinic oraz bezpłatną serię masaży manualnych rekomendowanych po zabiegu.

Portal www.estemedia.pl jest pierwszym w Polsce medium internetowym poświęconym w całości medycynie estetycznej. Proponuje zarówno pacjentom jak i twórcom innych mediów edukujących wiedzę, nad którą kontrolę merytoryczną sprawują świadomi lekarze medycyny estetycznej – Partnerem Naukowym portalu od samego początku jest Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

www.estemedia.pl

Authors
Related posts

Top