Chirurgia Liposukcja Zabiegi kosmetyczne twarzy Zabiegi na sk

Ryzyko przy operacji plastycznej

Najbardziej powszechnym rodzajem operacji plastycznych, jakie się wykonuje, to liposukcja – odsysanie tkanki tłuszczowej. Metodę tę po raz pierwszy zastosował i lekarz Yves Gérard Illouz

Najbardziej powszechnym rodzajem operacji plastycznych, jakie się wykonuje, to liposukcja – odsysanie tkanki tłuszczowej. Metodę tę po raz pierwszy zastosował i lekarz Yves Gérard Illouz – przeprowadził właściwie eksperyment na swojej przyjaciółce, tancerce, której wyrósł na plecach tłuszczak. Nie znając innego sposobu pozbycia się go, zastosował odsysanie tłuszczu.

Około 80% Polek chciałoby poprawić swoja urodę za pomocą operacji plastycznej. Zastanawia mnie jednak to, skąd biorą się takie wyniki. Nie znam wielu osób które chciałyby cokolwiek zmieniać w swoim wyglądzie. Osoby, które chciałyby coś zmienić, obawiają się bólu i powikłań po operacji.

Najprostszy zabieg chirurgii plastycznej to peeling głęboki. Jest to złuszczanie skóry właściwej. Po takim zabiegu wygląda się młodziej. Jednak nawet tu pacjentka ponosi ryzyko – mogą wystąpić powikłania, na przykład trudno gojące się blizny.

Innym zabiegiem odmładzającym twarz jest facelift. Zabieg ten polega na wycięciu części skóry twarzy, a następnie naciągnięciu jej, tak by była gładka. Jednak nawet najlepsi chirurdzy mogą coś spartaczyć. Np. jeden z aktorów hollywoodzkich po poddaniu się takiemu zabiegowi nie mógł domknąć oka.

Każdy zabieg to pewne ryzyko. Liposukcja bioder, brzucha czy ud, może spowodować brak czucia lub pojawienie się nierówności skóry. Wstrzykiwanie botuliny może spowodować, że twarz przypominać będzie maskę, może być też nieco asymetryczna. Po operacji na ramionach,może się okazać, że wystąpi zakrzepica lub rozejdą się rany.

Dlatego, zanim zdecydujesz się na operację plastyczną, zastanów się, czy jest to naprawdę potrzebne Ci do szczęścia?

vote
Article Rating
A to już wiesz?  Rutilia Actif

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
12 lat temu

Witam serdecznie:

Poszukuj