Chirurgia

Rozwiązano problem starzejących się dłoni

Zadbane dłonie są naszą wizytówką i co do tego nie można mieć wątpliwości. Niestety, starzeją się równie szybko jak twarz a uwagi poświęcamy im zdecydowanie mniej. Efekt: młoda buzia i zdradzające bezlitośnie wiek dłonie. Do niedawna medycyna estetyczna, która ma sporo do zaoferowania w dziedzinie skutecznej rewitalizacji i tzw. odmładzania, wobec tego problemu pozostawała jednak nieco bezradna. Dlaczego..?

Popularny kwas hialuronowy, obecny w rozmaitych preparatach służących do odmładzania skóry twarzy i ciała, w przypadku dłoni okazał się zbyt delikatny – jego lekka konsystencja sprawiała, że utrzymywał się tam zbyt krótko. Tłuszcz z kolei, wprowadzany w obszar rąk również nie miał szansy skutecznie zadziałać – w dłoniach jest go bowiem zbyt mało by mógł się dobrze przyjąć. Innowacyjnym odkryciem okazało się zastosowanie związku hydroksyapatytu wapnia, czyli preparatu o nazwie Radiesse®.

1224943_engagementPreparat, dzięki swojemu unikalnemu składowi, służy nie tylko do modelowania konturu twarzy i wypełniania zmarszczek, ale właśnie do skutecznego odmładzania skóry rąk. Daje przy tym natychmiastowe i długotrwałe efekty. „Radiesse® jest preparatem, który ma większą gęstość od kwasu hialuronowego i dobrze łączy się z istniejącą tkanką” – mówił dr Alex Lankhorst w wywiadzie dla portalu Estemedia.pl udzielanym podczas IX Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Cząsteczki hydroksyapatytu wapnia (CaHA), który jest głównym składnikiem preparatu, tworzą rodzaj rusztowania, na którym następnie rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez ludzki organizm, a to z kolei zapewnia pożądane długotrwałe efekty.

Znamienny jest fakt, iż preparat jest biozgodny, nietoksyczny i nie wywołujący alergii. Ponadto, jak zauważa dr Lankhors, nie stwierdzono ani jednego przypadku ziarniniaka po zastosowaniu Radiesse® – „Nie ma największego zagrożenia jakim jest ziarniniak, czyli późna reakcja organizmu wymagająca interwencji chirurgicznej. A to z punktu widzenia zarówno lekarza, jak i pacjenta jest najważniejsze” – mówi ekspert.

Główny składnik Radiesse®, CaHA, jest materiałem budulcowym, który wchodzi również w skład ludzkich kości i już od 25 lat jest stosowany przy wszczepianiu implantów dentystycznych i ortopedycznych.

Nowa metoda odmładzania dłoni została zaprezentowana po raz pierwszy podczas tegorocznego IX Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Jednym z Patronów Medialnych wydarzenia był Portal Medycyny Estetycznej Estemedia.pl

www.estemedia.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy