Korekcja uszu

Korekcja uszu

Operacje zniekształceń małżowin usznych wykonywane są dość często. Zazwyczaj przyczyną wizyty u chirurga plastyka są odstające małżowiny uszne. Ponieważ wada ta ujawnia się wkrótce po urodzeniu dlatego większość pacjentów stanowią osoby młode a nawet dzieci. Wtedy korekcja uszu polega na nacięciu skóry na tylnej powierzchni ucha i odsłonięciu

Operacje zniekształceń małżowin usznych wykonywane są dość często. Zazwyczaj przyczyną wizyty u chirurga plastyka są odstające małżowiny uszne. Ponieważ wada ta ujawnia się wkrótce po urodzeniu dlatego większość pacjentów stanowią osoby młode a nawet dzieci. Wtedy korekcja uszu polega na nacięciu skóry na tylnej powierzchni ucha i odsłonięciu chrząstki.

Po odpowiednim ukształtowaniu chrząstki i założeniu szwów uszy przylegają do głowy w sposób trwały. Blizny pozostające za uszami są mało widoczne.

Zabieg ten zwykle wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i są prawdopodobnie bezbolesne. Pacjenci mogą tego samego dnia wrócić do domu. Przez 7 dni nosi się opatrunki na uszach.

Myślę, że nigdy nie zgodziłabym się na to, aby moje dziecko przechodziło przez coś takiego. Oczywiście, są czasami sytuacje, kiedy naprawdę trzeba wykonać nawet małemu dziecku operację plastyczną, jednak należą one do rzadkości. Odstające uszy to nie jest tragedia, więc nie sądzę, aby było konieczne męczenie dziecka.

A to już wiesz?  Methode Celljeunesse, koktajl młodości na bazie własnej krwi

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy