Korekcja blizn Plastyka brzucha

Coś na blizny po cesarskim cięciu

Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jedynie 15 % wszystkich ciężarnych spełnia kryteria ścisłych wskazań do cesarskiego cięcia. Jednak to tylko teoria, gdyż w praktyce na

Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jedynie 15 % wszystkich ciężarnych spełnia kryteria ścisłych wskazań do cesarskiego cięcia. Jednak to tylko teoria, gdyż w praktyce na świecie co najmniej dwa razy więcej kobiet rodzi w ten sposób.

W Polsce poprzez cesarskie cięcie przychodzi na świat co czwarte dziecko. Jednak wzrost w liczbie cesarskich cięć jest ogólno światowym trendem, któremu towarzyszy wiele kontrowersji. W środowisku medycznym pojawiają się głosy, że pojęcie „trudnego porodu”, zostało zbytnio rozszerzone, a decyzję o zakończeniu akcji porodowej operacją podejmowane są zbyt pochopnie.

Coraz częściej słychać również opinie, że lekarzami kierują powody prawne. Gdy poród przebiega z komplikacjami wykonują cesarskie cięcie, by uniknąć oskarżeń o działanie na szkodę matki i dziecka. Procesy z tych powodów często miały miejsce np. w USA, czy Włoszech.

Wzrost liczby porodów poprzez cesarskie cięcie związane jest także z nastawieniem samych kobiet. Przyszłe mamy są często przekonane, że poród w ten sposób zaoszczędzi im bólu i będzie bezpieczniejszy dla dziecka. Prawdopodobnie dlatego w prywatnych klinikach położniczych ok. 90% porodów przeprowadzanych jest w ten sposób.

Na ten trend reaguje także rynek, gdyż pojawiły się produkty, których mogą potrzebować kobiety po cesarskim cięciu. – „Warto zwrócić uwagę na Sutricon, silikonowe plastry na blizny. – mówi Agata Chodakowska, Product Manager. – Pomagają w prawidłowym procesie gojenia się rany i zapobiegają powstawaniu blizn patologicznych. Dzięki silikonowym plastrom blizna jest mało widoczna i dzięki temu nie stanowi dla pań problemu estetycznego. A świeżo upieczona mama, która rodziła przez cesarskie cięcie, nie musi rezygnować z bikini.”

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz doustny probiotyk – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny – Sutricon.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.bezpiecznywozek.pl , www.mosbito.pl, www.humana.pl, www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy