protezy piersi firmy PIP do wymiany

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleciła wszystkim kobietom z protezami firmy PIP, by skontaktowały się z lekarzem w celu stwierdzenia, czy doszło do ich uszkodzenia.

We Francji stwierdzono 20 przypadków nowotworu, w tym 16 nowotworów piersi, u kobiet z tymi implantami; nie potwierdzono jednak dotychczas związku między wszczepieniem implantu a zachorowaniem.

Przedsiębiorstwo PIP (Poly Implant Prothese) nie istnieje od 2010 roku. Jego szef przyznał w czasie przesłuchania, że do produkcji implantów wykorzystywał żel silikonowy bez homologacji, ale odpierał wszelkie zarzuty. Implanty nie spełniają wymogów ustalonych przez European Medical Device Law. e.g. 93/42/EWG.

We Francji u 20 kobiet z tymi implantami doszło do zachorowań na raka, w tym u 16 kobiet stwierdzono guz złośliwy. Według francuskich instytucji medycznych nie ma jednak związku między zachorowaniami a implantami PIP.

Zdaniem francuskiego ministerstwa zdrowia do tej pory nie stwierdzono zwiększonego ryzyka wystąpienia nowotworu u kobiet z wszczepionymi implantami firmy PIP w porównaniu z kobietami, które zdecydowały się na inne protezy. Udokumentowano jednak przypadki przerwania powłoki w implantach PIP i wycieku żelu, co może prowadzić do stanów zapalnych.

Usunięcie pękniętego implantu piersi i pozostałych elementów implantu które „wyciekły”

źródło zdjęć : http://www.consultantplasticsurgeon.co.uk/pip-implants-information

Implanty tej firmy wszczepiono ok. 500 tys. kobiet na całym świecie. Produkowane we Francji protezy w ponad 80 proc. trafiały na eksport, zwłaszcza do Ameryki Łacińskiej, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Francuskie instytucje odnotowały 1143 przypadki pęknięcia implantu i 495 reakcji zapalnych oraz 20 przypadków nowotworów (nie ma pewności, że miały one coś wspólnego z implantami). W następstwie podejrzeń o szkodliwy charakter protez piersi rząd francuski w grudniu zalecił ich usunięcie około 30 tys. kobiet. Silikonowe implanty PIP zostały wszczepione na całym świecie około 400-500 tys. kobiet.

Nie wiadomo, ile kobiet w Polsce ma felerne implanty. Według szacunkowych danych Polsce implanty tej firmy posiada wszczepine około 200 – 330 kobiet.

Afssaps i BfArM zalecają, aby chirurdzy plasstycy, którzy uzyli wyprodukowane przez PIP implanty piersi poinformowali swoje pacjentki o tym fakcie i nie uzywali wiecej produktów tej firmy.

Warto dodać że na eksport produkowano implanty narządów męskich, które były wszczepiane w trakcie rehabilitacji po chirurgicznym leczeniu chorób nowotworowych. Większość produktów tego typu wysyłano do Ameryki Południowej.

Pacjenci majacy wszczepione implanty PIP powinni skontaktować się ze swoim chirurgiem.


fot: presstv.ir

hastagi na stronie:

#tatuaż na wzgórku łonowym

Authors
Related posts

Top