Leczenie cellulitis

Większość kobiet dotknięta jest w różnym stopniu przez cellulitis, stan nadający skórze wygląd skórki pomarańczy. Najczęściej dotyczy on okolic bioder pośladków i ud, wyjątkowo może występować również w innych okolicach ciała np. na ramionach.

Cellulitis spowodowany jest przez pasma tkanki włóknistej łączące skórę z głębiej leżącymi tkankami (mięśniami , powięziami) i rozdzielające podskórną tkankę tłuszczową na liczne przedziały. Jeżeli z pewnych powodów np. predyspozycji genetycznych, tycia czy zmian hormonalnych dojdzie do powiększenia objętości komórek tłuszczowych w poszczególnych przedziałach, spowoduje to napięcie wspomnianych pasm tkanki włóknistej i w efekcie pozaciąganie równej do tej pory powierzchni skóry. Powstałe zaciągnięcia (?przepikowania”) i drobne dołki w skórze nadają jej właśnie wygląd skórki pomarańczy.

Pacjentki decydujące się na korekcję sylwetki ciała za pomocą operacji plastycznych bardzo często podczas konsultacji pytają co można zrobić by poprawić również wygląd skóry . Niestety, w chwili obecnej nie istnieje dobra metoda leczenia cellulitis.

Ponieważ ostatnio można zaobserwować w mediach cały szereg doniesień i reklam sugerujących możliwość trwałej poprawy wyglądu skóry dotkniętej wspomnianą przypadłością, poniżej zamieszczam podsumowanie na temat skuteczności obecnie stosowanych metod.
woman.jpg
(more…)

hastagi na stronie:

#operacja na cellulit #cellulit leczenie

Authors
Related posts

Top