ETS Endoscopic Transthoracic Sympathecotomy

ETS (Endoscopic Transthoracic Sympathecotomy) to operacja laparoskopowa, uważana za najbardziej efektywny sposób leczenia FB oraz nadmiernej potliwości (HH). Polega ona na przecięciu (lub ucisku) nadaktywnego nerwu współczulnego, który to odpowiedzialny jest za FB i HH. Nerw ten znajduje się w obrębie klatki piersiowej, bezpośrednio przy kręgosłupie. Operacja przeprowadzana jest pod narkozą. Po nacięciu małego otworu (ok. 6mm) w górnej części klatki piersiowej – pod pachą – włożony zostaje laparokop (dluga, cienka rurka, na końcu której znajduje się kamera lub urządzenie do cięcia).

Nadmiernie aktywny nerw współczulny i ganglia (zwój komórek nerwowych) zostają rozpoznane. Specialny ultradźwiękowy, wibrujący skalpel bardzo ostrożnie przecina mały fragment nerwu uważając, aby nie uszkodzić inne nerwy, znajdujące się w pobliżu.

Połączenie między nerwem przez które przesyłane są nieprawidłowe informacje do organizmu, zostaje precyzyjnie przerwane we właściwym miejscu poprzez przecięcie, lub uciśnięcie.
Ta część operacji jest bardzo ważna i musi być przeprowadzona z dużą precyzją, aby uniknąć ewentualnych komplikacji.

Laparoskop zostaje wyciągnięty, a nacięte rany zaszyte od wewnątrz. Blizny są minimalne i prawie niewidoczne. Cała operacja trwa około 30 minut z każdej strony. Efekty widoczne są natychmiast po operacji. W ciągu tygodnia lub mniej pacjent może wrócić do normalnego trybu życia.

hastagi na stronie:

#zabieg ets #operacja ets #zabieg ets koszt #zabieg ets w polsce #ets zabieg #erytrofobia operacja #nerw współczulny #zabiegi ets #operacja ets w polsce

Authors
Related posts

3 Comments

  1. Maciek said:

    Witam, czy w krakowie gdzies wykonuja takie operacje ?

Comments are closed.

Top