Tag Archives: zapalenie

Jak zapobiegać podrażnieniom oczu zimą?

Sezon zimowych aktywności w pełni. Chroniąc się przed mrozem, nie zapominajmy o oczach. Wystarczy dwie godziny przebywania na słońcu bez odpowiedniej ochrony, aby wystąpiło zapalenie rogówki oraz ostre zapalenie spojówki.

W ostrym, zimowym słońcu wzrok jest podwójnie atakowany – promieniami słonecznymi bezpośrednio z góry, jak również promieniami odbitymi w śniegu. Natomiast, gdy brakuje słońca, niekorzystne może okazać się działanie wiatru, który wysusza naturalny film łzowy oka.

Choroby oczu, z którymi pacjenci zgłaszają się do okulistów zimą, w czasie sezonu narciarskiego oraz ferii zimowych to zapalenie rogówki oraz ostre zapalenie spojówki. Te zewnętrzne części oka, są najbardziej podatne na podrażnienia.

Dexoftyal MD na podrażnienia rogówki

W ochronie oczu zimą pomogą dwa proste sposoby. Na wyjazd w góry należy koniecznie zabrać ze sobą odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, np. okulary polaryzacyjne, które zmniejszają szkodliwy wpływ ostrego światła odbijającego się od jasnych powierzchni.

– „Gdy wystąpią podrażnienia oka lub w celu zapewnienia odpowiedniego nawilżenia sprawdzą się regenerująco – nawilżające krople do oczu. Polecam Dexoftyal MD regenerujące krople do oczu, które ochronią i nawilżą oczy w przypadku ich podrażnienia. Po zastosowaniu kilku kropli uczucie dyskomfortu ulega zmniejszeniu i można powrócić do zimowej aktywności.” – mówi dr Maciej Osęka, Prezes Ofta sp. z o.o.

Krople do oczu Dexoftyal MD zapewnią również bezpieczną ochronę osobom korzystającym ze szkieł kontaktowych. Opakowanie wielorazowe umożliwia bezpieczne dawkowanie przez dwa miesiące. Plusem jest także przystępna cena – ok. 24 zł.

Krople Dexoftyal MD dostępne są w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Witaminy: Witamina H

Witamina H – biotyna – jest kwasem organicznym i wpływa przede wszystkim na metabolizm tłuszczu i stan komórek skóry. Jeśli mamy niedobór biotyny, na pewno sygnałem będzie łuszczenie się skóry. Drugim objawem może być łojotokowe zapalenie skóry głowy i wypadanie włosów. Człowiek może być tez osłabiony i szybko się męczyć.

Co o śwince i odrze wiedzieć warto

Są to przypadłości, przed którymi trudno uciec, gdyż zwykło się na nie mówić „choroby wieku dziecięcego”. Jeśli zatem nie przeszliśmy ich w dzieciństwie, to nie można tego bagatelizować, ponieważ dla dorosłych ich objawy, a przede wszystkim skutki mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne. Jeśli chodzi o świnkę, czyli zapalenie ślinianek (prawidłowa nazwa), zarażamy się nią drogą

Jak chronić się przed przeziębieniem?

Niska temperatura, wiatr, deszcz – to wszystko sprzyja chorobie. Nie lubimy tej pory roku, ponieważ jest ponuro i depresyjnie. Często w tym czasie łapiemy jakieś przeziębienie. Nierozłącznym towarzyszem naszych wyjść stają się chusteczki. Jak chronić się więc przed przeziębieniem? Przede wszystkim powinniśmy się ciepło ubierać. Chrońmy głowę i nogi, ponieważ to przez nie ucieka głównie

Top