Tag Archives: lekarz

Co to jest anestezjologia?

Anestezjologia to jedna ze specjalności lekarskich, która zajmuje się przygotowaniem chorego do operacji, przeprowadzaniem i kontrolą znieczulenia. Anestezjolog jest lekarzem szczególnie dobrze przygotowanym do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Anestezjolodzy często stanowią obsadę karetek reanimacyjnych (tzw. karetek R).

Czy seks po porodzie może być udany?

Seks po porodzie często nie jest dla kobiet satysfakcjonujący. Zmiany hormonalne w trakcie połogu powodują m.in. suchość pochwy. Globulki z kwasem hialuronowym są wówczas polecanym środkiem przywracającym intymne nawilżenie.

W trakcie połogu, czyli przez pierwsze 4 – 6 tygodni po porodzie, współżycie nie jest wskazane – to czas na rekonwalescencję dla całego organizmu. Dopiero na wizycie kontrolnej u ginekologa warto zapytać, czy potwierdza on „gotowość” do współżycia. Lekarz bierze pod uwagę stan pochwy, która goi się po porodzie i zabiegach z nim związanych (nacięcie krocza), ocenia również stan błony  śluzowej wyściełającej pochwę.

Gojenie ran po porodzie

Dyskomfort przy pierwszych zbliżeniach po porodzie najczęściej związany jest z suchością pochwy. Oznacza to, że właściwe funkcje błony śluzowej, która jest odpowiedzialna za naturalne nawilżenie, nie zostały jeszcze przywrócone. Jeśli kobieta karmi piersią, dodatkowo na zmniejszenie nawilżenia pochwy wpływa prolaktyna, hormon związany z wystąpieniem laktacji.

Suchość pochwy po porodzie – leczenie

Specjaliści polecają kobietom po porodzie stosowanie środków nawilżających śluzówkę pochwy. Przyśpiesza to odzyskanie naturalnej wilgotności i intymną regenerację. Dobrą skutecznością odznaczają się globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym, naturalnym składnikiem ludzkiego ciała, o znanym, nawilżającym działaniu. Wysokiej jakości kwas hialuronowy znajduje się w nowoczesnych globulkach Mucovagin, które zalecane są przy leczeniu suchości pochwy u kobiet w połogu.

– „Młodym mamom polecam Mucovagin, który wspomaga procesy gojenia i regenerację błony śluzowej pochwy. Wyróżnia się udowodnioną skutecznością w przywróceniu naturalnego nawilżenia – tak ważnego dla zdrowia intymnego i satysfakcji seksualnej. To środek hipoalergiczny, nie zawiera dodatkowych substancji, które mogłyby powodować reakcje alergiczne. Można go bezpiecznie stosować podczas karmienia piersią.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Mucovagin dostępny jest w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Czas na porządki urodowe

Poszarzała, papierowa, mało elastyczna, często przesuszona i z podrażnieniami – wiosną skóra bywa daleka od ideału. Jak ją oczyścić, nawilżyć i ujędrnić? Wdrożyć wiosenny plan porządków urodowych. Czas na szorowanie, ścieranie, wymiatanie i odkurzanie. Z wiosennymi prządkami urodowymi jest trochę jak z tymi domowymi. Przystepując do działania, mamy jasno określony cel – odzyskanie zdrowej, promiennej

Top