Tag Archives: dla

Choroby meteorotropowe

Są to schorzenia lub zespoły chorobowe, w których istniej wyraźny związek między pojawianiem się i zni­kaniem niektórych objawów a czynnikami meteorolo­gicznymi. Zaliczane są tu choroby gośćcowe, choroba wieńcowa, nadciśnieniowa, choroba wrzodowa i inne. Choroby gośćcowe Należą do schorzeń, w których najwcześniej i najwy­raźniej wykazano związek z pogodą. Już w 1929 r. Rentschler opublikowali wyniki obserwacji

Krzyk mody w higienie intymnej

Medycyna prze do przodu również w dziedzinie higieny intymnej. Awangardowym podejściem do kobiecego ciała, adekwatnym do ciągłego postępu naukowego, są kubeczki menstruacyjne. To zdrowa, ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnych środków higieny.

Do używania kubeczków menstruacyjnych, np. Lady Cup przekonuje się coraz więcej kobiet, chociaż w Polsce jest to jeszcze nowinka. Ich zalety doceniają panie, które nie lubią korzystać  z podpasek, a tampony są dla nich nie do zaakceptowania, gdyż zbyt podrażniają miejsca intymne.

Menstruacja bez tamponów i podpasek

Kubeczek menstruacyjny to produkt przełomowy, poprawiający komfort życia w czasie miesiączki, gdyż w 100% zastępuje podpaski higieniczne oraz tampony. Ma kształt kielicha i wykonany jest z elastycznego silikonu medycznego.

Korzystanie z kubeczka obniża ryzyko zarażenia się chorobami bakteryjnymi oraz powstania syndromu szoku toksycznego (TSS), który zagraża np. kobietom stosującym tampony. Dzięki silikonowi LadyCup są neutralne, utrzymują naturalną, prawidłową florę bakteryjną pochwy i nie prowadzą do wysuszenia błony śluzowej, co jest częste przy stosowaniu tradycyjnych środków higieny.

Kubeczki menstruacyjne Lady Cup w CincoTerra.pl

Dzięki optymalnemu kształtowi korzystanie z kubeczka menstruacyjnego jest wygodne i bezproblemowe. – „Kubeczki menstruacyjne są zdrowsze i bezpieczniejsze dla kobiet niż tradycyjne środki. Polecam kubeczki o nazwie Lady Cup wykonane z medycznego silikonu, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Na gładkiej powierzchni Lady Cup nie pozostają bakterie, ponadto silikon nie wchłania żadnych cieczy, co oznacza, że nie dochodzi do zmian we florze bakteryjnej pochwy.” – mówi Rafał Lipski, Koordynator Projektu CincoTerra.pl – awangardowego wellness butiku. CincoTerra.pl oferuje szeroki wybór kubeczków menstruacyjnych w różnych rozmiarach, kolorach i atrakcyjnych opakowaniach.

Ważnym aspektem dla wielu kobiet jest fakt, iż kubeczki menstruacyjne są bardziej ekologiczne i ekonomiczne niż tradycyjne środki higieny. Można je używać wiele lat, a koszt zakupu zwraca się po kilku miesiącach.

Zapraszamy do awangardowej przestrzeni CincoTerra.pl

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe Humana dla niemowląt i małych dzieci, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety, wyroby medyczne. Verco Sp.z o.o. jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Firma Verco posiada własne platformy sprzedażowe e-commerce www.kidy.pl – sklep internetowy oferujący najwyższej jakości produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek , www.drogeriazdrowie.pl – nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty związane ze zdrowiem, urodą, dobrym samopoczuciem i poprawą jakości życia, według motto firmy Wellness is our challenge oraz www.cincoterra.pl  – nowa awangardowa przestrzeń wychodząca naprzeciw ekstrawaganckim stylom życia we współczesnych przestrzeniach miejskich.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.drogeriazdrowie.pl  www.cincoterra.pl  www.sutricon.pl  www.shou.com.pl  www.ofta.pl

Dexoftyal MD – nowe krople do oczu od OFTA

Nowoczesny preparat typu „sztuczne łzy” z regenerującym dekspantenolem to doskonała propozycja dla użytkowników szkieł kontaktowych oraz pacjentów chcących zadbać o regenerację rogówki oka.

Dexoftyal MD to krople do oczu w wielodawkowym opakowaniu 15 ml. Krople zawierają dekspantenol – składnik, należący do witamin z grupy B. Dekspanetnol posiada właściwości nawilżające i regenerujące. Stosowany w okulistyce przywraca prawidłową funkcję rogówki; można go stosować pomocniczo w ubytkach nabłonka rogówki, zwyrodnieniach i zapaleniach rogówki. Natomiast drugi składnik nowych kropel – HydraFlex posiada  właściwości mukoadhezyjne, co wpływa na ich wydłużone działanie.
Produkt został wprowadzony na polski rynek przez Ofta Sp. z o.o, znaną z innowacyjnych preparatów okulistycznych, we współpracy z firmą Verco.

Dexoftyal MD – regeneracja dla podrażnionych oczu

– „Krople Dexoftyal MD to nowoczesne nawilżenie i regeneracja dla oczu. Można je stosować zarówno w celu wzmocnienia naturalnego filmu łzowego jak i w regeneracji rogówki oka. Krople zachowują film łzowy i chronią powierzchnię oka. Tym samym znacznie zwiększają komfort noszenia soczewek kontaktowych i wspierają prawidłowe funkcjonowanie nabłonka rogówki.” – mówi dr Maciej Osęka, Prezes Ofta sp. z o.o.

Regenerujące krople do oczu Dexoftyal MD są polecane przy codziennym korzystaniu ze szkieł kontaktowych. Opakowanie wielorazowe umożliwia bezpieczne dawkowanie przez dwa miesiące. Plusem jest także przystępna cena – ok. 24 zł.
Dexoftyal MD to nowa postać produktu Dexoftyal, który do tej pory dostępny był w ekskluzywnej wersji UD – w jednodawkowych opakowaniach typu „minimsy.”

Krople regenerujące do oczu Dexoftyal MD dostępne są w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Przyczyny kolki niemowlęcej

Nawet dla pediatrów przyczyna kolki niemowlęcej bywa trudna do zdiagnozowania. Nietolerancja laktozy może być tylko jednym z powodów. Wybierając preparat na kolkę warto wybrać taki, który ogranicza różne mechanizmy jej powstawania.

Objawy nietolerancji laktozy są podobne do objawów kolki. Przy niedostatku lub braku enzymu umożliwiającego jej trawienie (tj. laktazy), laktoza przechodzi do jelita grubego. Tam fermentując, wytwarza gazy powodujące bolesne wzdęcia i kolki.

Jaki preparat na kolki

Problem kolki jest jednak bardziej złożony. Kolki mają przecież także dzieci, u których nie występuje nietolerancja laktozy. Preparat, który działa tylko na jedną z przyczyn kolki, nie będzie działał u każdego.

Przyczyn tej niemowlęcej dolegliwości może być wiele: niedojrzały układ trawienny, powstawanie twardych stolców, zaparcia, niewłaściwa flora jelitowa prowadząca do zaburzeń procesów trawienia, a także jako jedna z kilku możliwych przyczyn, niedostatek lub brak laktazy.

– „Polecam specjalne „mleko” na kolkę – Humana AntiColic. To pełnowartościowy środek do żywienia niemowląt, który działa aż na trzy różne mechanizmy, mogące być przyczyną kolek. M.in. dzięki zredukowanej zawartości laktozy Humana AntiColic ogranicza ilość bolesnych wzdęć.” – mówi Monika Gąska, Group Brand Manager.

Humana AntiColic – na wzdęcia, kolki i zaparcia

Humana AntiColic zawiera także nową, opatentowaną strukturę tłuszczu mlecznego, która  ogranicza zaparcia. Na powstawanie luźniejszych stolców wpływa zawartość specjalnie rozdrobnionego białka, które jest łatwiej strawne.

Natomiast u niemowląt ze zdiagnozowaną nietolerancją laktozy, najłatwiej wyeliminować problemy stosując bezmleczną dietą – np. Humana SL. To produkt stworzony wyłącznie na bazie roślinnego, biologicznie wysokowartościowego białka sojowego.

Humana AntiColic, Humana SL oraz inne mieszanki specjalnego przeznaczenia w żywieniu niemowląt dostępne są w sprzedaży internetowej na Kidy.pl

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Top