Tag Archives: chore

Co to jest anestezjologia?

Anestezjologia to jedna ze specjalności lekarskich, która zajmuje się przygotowaniem chorego do operacji, przeprowadzaniem i kontrolą znieczulenia. Anestezjolog jest lekarzem szczególnie dobrze przygotowanym do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Anestezjolodzy często stanowią obsadę karetek reanimacyjnych (tzw. karetek R).

7 Waysto Boost Your Energy health

Title: 7 Ways to Boost Your Energy Word Count: 544 Summary: Everyone would like to feel more energetic during the day. You naturally go through periods of higher activity which contrasts with times of relaxation. The problem occurs when more energy and concentration is required than we can give. Or when we try to sleep

Mity i stereotypy na temat przemocy

Wiele społeczeństw aprobuje przemoc w domu. Świadczą o tym chociażby powszechnie panujące mity, stereotypy, przysłowia i porzekadła utrudniające prawidłowe reagowanie na akty brutalności czy okrucieństwa wobec bliskich.

Wszystkie mity przekonują o słuszności braku reakcji ze strony świadków przemocy, ofiary zmuszają do milczenia, a sprawców utwierdzają w przekonaniu o bezkarności ich czynów.

Mity o przemocy w rodzinie:
Przemoc w rodzinie to prywatna sprawa nikt nie powinien się wtrącać

Nieprawda
Przemoc, wykorzystywanie, bicie, krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, tak samo groźnym i podlegającym karze jak przemoc wobec obcych. Fakt zawarcia małżeństwa czy mieszkanie pod jednym dachem nie stanowi okoliczności zezwalającej na przemoc ani nie znosi odpowiedzialności za popełnianie czynów karnych przez prawo.

Przemoc zdarza się tylko w rodzinach z marginesu społecznego

Nieprawda
Przemoc w rodzinie występuje we wszystkich grupach społecznych, niezależnie od poziomu wykształcenia czy sytuacji materialnej.

.

Domowe maseczki

Jeśli Twoja twarz jest szara i zmęczona, możesz temu zaradzić używając produktów, które na pewno masz w kuchni. Możesz zrobić maseczkę na twarz. Jest to maseczka, która nadaje się do każdego rodzaju cery, a jej przygotowanie nie zajmie więcej niż 5 minut. Wystarczy utrzeć małe jabłko na tarce z gęstymi otworkami, wymieszać z łyżką mąki ziemniaczanej lub kukurydzianej i kilkoma kroplami soku z cytryny. Maseczkę nakładamy na twarz na 15 minut, a następnie zmywamy na przemian zimną i ciepłą wodą .

Badania rzucają światło na sposób działania naturalnych komórek zabijających

Europejscy naukowcy odkryli, w jaki sposób naturalne komórki zabijające układu immunologicznego stwierdzają, czy dana komórka jest chora i powinna zostać zniszczona, czy też jest zdrowa i może być pozostawiona. Odkrycia, opisane w czasopiśmie PLoS (Public Library of Science) Biology, mogą przyczynić się do opracowania nowych sposobów nasilenia aktywności tych komórek i leczenia chorób. Naturalnymi komórkami

Top