By masaż był skuteczny

Wszyscy lubimy być masowani. Czasami – gdy mamy bardzo spięte mięśnie – masaż może być mniej przyjemny, ale jego skutki wynagradzają nam wszystko. Aby masaż był skuteczny, sami musimy jednak umiejętnie mu się oddać.

Ciało przed masowaniem powinno być rozgrzane. Dlatego dobrze jest wziąć ciepłą kąpiel, najlepiej z aromatycznymi olejkami, które pomogą nam się rozluźnić. W utrzymaniu temperatury ciała pomocne będzie także ciepło w pomieszczeniu, w którym chcemy zaznać dobrodziejstwa masażu.

y masaż był skuteczny B masaż był skuteczny Bymasaż był skuteczny By asaż był skuteczny

Podczas masowania powinniśmy wygodnie leżeć na łóżku, materacu lub przynajmniej kilku kocach na podłodze. Właściwie podczas masażu karku, możemy siedzieć, ale zalecana jest pozycja leżąca. Jeśli pragniemy masażu pleców, najlepiej ułożyć się na łóżku, z głową wystającą poza nie. Wówczas możemy leżeć trzymając głowę prosto (bez przekręcania jej na boki) i swobodnie oddychać. Kiedy już ułożymy się wygodnie, zamykamy oczy i skupiamy się na oddechu. Najlepiej oddychać powoli i głęboko.

Najczęściej w stanie takiego odprężenia rejestrujemy ruchy masażysty, nie powinniśmy jednak pracować razem z nim, ale bezwiednie poddawać się jego dłoniom. Porusza się tylko masująca nas osoba, nawet jeśli czasami masaż nie jest przyjemny. Możemy oczywiście informować, że ucisk jest zbyt mocny. Po masażu powinniśmy jeszcze spokojnie poleżeć i przyjmować fale odprężenia.
am

Authors
Tags , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top